goldcup
14 مرداد 1401 - 22:17

بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت سوگواره بصیرت عاشورایی در بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه سلام الله علیها دختر بلافصل امام موسی کاظم علیه السلام برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج  حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی   گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در بقعه متبرکه امامزاده بی‌بی حکیمه(س) دختر بلافصل امام موسی کاظم علیه السلام برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: اجرای این سوگواره در جوار امامزاده بی بی حکیمه(س) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

نصیرالاسلامی یادآورشد: امامزاده بی بی حکیمه(س) از بقاع متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است که برنامه‌های مختلفی در این مکان با همکاری هیات امنای آن درطول سال برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امامزاده بی بی حکیمه(س) دختر بلافصل امام موسی کاظم(ع) است که در روستای بی بی حکیمه شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد به خاک سپرده شده و یکی از اماکن مهم مذهبی، زیارتی و گردشگر پذیر است و در بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از جایگاه شایسته ای برخوردار است و علاوه بر ساکنین استان کهگیلویه و بویراحمد، این بقعه متبرکه سالانه زائران بسیاری از راه‌های دور و نزدیک به زیارت آن مشرف می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان افزود: پیامبراکرم (ص) فرمود: فاطمه جان! روز قیامت هر چشمى گریان است، مگر چشمى که در مصیبت و عزاى حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمتهاى بهشتى مژده داده می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 537798