goldcup
23 دی 1401 - 15:46

امام جمعه کاشان: محاسبات دشمن در اتفاقات اخیر غلط بود

امام جمعه کاشان با بیان اینکه محاسبات دشمن در اتفاقات اخیر غلط بود، گفت: خدشه به اتحاد ملت به منزله بازی در زمین دشمن است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام سیدسعید حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان، ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: هر کس که می‌خواهد به درجات عالی بهشت برسد، وسیله آن پیش حضرت زهرا(س) و ائمه معصوم(ع) است.

وی ضمن اشاره به سالروز ولادت امام راحل و تبریک به محضر امام زمان(عج) افزود: امام راحل در شبانه‌روز  هفت مرتبه قرآن تلاوت می‌کرد به نحوی که این هفت قبل و بعد نمازها و یک مرتبه نیز ساعت 9 صبح بود که نشان از اهتمام تلاوت قرآن با وجود مشغله کاری ایشان بود.

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) در زمینه ازدواج و خانواده ابراز داشت: در مکتب الهی زن را امانت الهی می‌داند، در دیدار با خانواده شهید بارفروش از دلیل انتخاب چهار شهید برای این مادر توسط خداوند سوال شد و این مادر در جواب تاکید کرد که شوهر من نان حلال بر سر سفره ما می‌آورد.

وی ضمن اشاره به سالروز شهادت شهید نواب صفوی گفت: 31 سال عمر شهید نواب صفوی بسیار با برکت بود و به دستور شخص محمدرضا پهلوی او و یارانش به شهادت رسیدند و راه او را حزب موتلفه ادامه داد و آنچه عبرت است آن بوده که باید همه به ویژه روحانیت مراقب نفوذ باشیم.

حسینی ضمن اشاره به انتصاب رهبر معظم انقلاب به عنوان امامت نماز جمعه تهران توسط امام راحل تصریح کرد: یک اختلاف نظر بین آمریکایی‌ها برای ماندن شاه بود و برخی معتقد بودند که فرار شاه اوضاع را بدتر می‌کند، اما مسئولان عالی‌رتبه دشمن‌های جمهوری اسلامی معتقد بودند که باید شاه برود و اوضاع بهتر شود، اما آن چه شاه را فراری داد تظاهرات مردمی در بهمن بود.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر جامعیت مهندسی دشمن در اغتشاشات اخیر تاکید کرد: محاسبات دشمن با وجود همه امکانات غلط بود و تصور می‌کردند با اهانت به مقدسات مردم به سمت آنان می‌آیند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه شناخت رهبر بر مردم در اقشار مختلف بسیار دقیق است، افزود: دشمن شکست خورد، اما نباید عقب‌نشینی کرد و هر کس در اتحاد ملت خدشه وارد کند بداند در نقشه دشمن عمل می‌کند.

قیام 19 دی تحول‌آفرین بود

حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک ولادت با سعادت حضرت  فاطمه زهرا(س) و روز زن و مادر و تبریک ولادت امام خمینی(ره) به دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت سالروز قیام تاریخ‌ساز نوزدهم دی ماه 56 اشاره کرد و اظهار داشت: قیام تاریخ‌ساز 19 دی‌ماه حوادث تحول‌آفرین تاریخ را با تجربیات بزرگ درس‌آموز در بر دارد.

امام جمعه بادرود ضمن تاکید بر گرامیداشت ایام‌الله گفت: مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن و درس‌آموزی از حادثه نوزدهم دی‌ماه بسیار ضروری دانسته و کمرنگ کردن ایام الله و حوادث تاریخی را راهبرد جریان باطل می‌داند.

وی افزود: جریان باطل می‌خواهد از نور افشانی و هدایت‌بخشی اینگونه ایام جلوگیری کند که تلاش برای کمرنگ کردن یا کتمان روزهایی همچون 22 و 29 بهمن، نهم دی‌ما‌ه، نوردهم دی‌ماه و تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حججی نمونه‌هایی از آن‌ها است.

وی در ادامه خطبه گفت: دشمنان ایران اسلامی بدانند همان طوری که اهانت به حضرت امام باعث رسوایی رژیم طاغوت و در نهایت منجر به سرنگونی رژیم طاغوتی شد، نتیجه این حماقت و اهانت به روحانیت و مرجعیت و رهبری نیز سرنگونی استکبار جهانی یعنی آمریکا، اسرائیل، فرانسه و آل‌سعود و همه دشمنان خواهد شد.

قاسمی با اشاره به قیام خونین مردم شهر خون و قیام قم در اعتراض به چاپ مقاله ساواک علیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال 1356 و نیز توهین اخیر نشریه هتاک فرانسوی به ارزش‌ها و مرجعیت دینی و مقام معظم رهبری گفت: آن‌ها با توهین به مرجعیت دینی و سیاسی، قلب میلیون‌ها انسان آزاده را جریحه‌دار کردند.

وی افزود: این رفتارهای غیرانسانی دلیلی جز این ندارد که دشمنان انقلاب اسلامی توطئه‌های خود علیه مردم شریف ایران را نقش بر آب می‌بینند و به خوبی می‌دانند دلیل شکست آن‌ها، پیوند قلبی مردم مومن ایران و مردم آزاده منطقه با شخصیت گرانقدر و بی‌بدیل ولی فقیه و ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای است.

وی تصریح کرد: این رفتار بی‌خردانه مدعیان دروغین حقوق بشر پیش چشم انسان‌های آزاده جهان قرار دارد و باعث می‌شود اعتبار جهانی آن‌ها بیش‌ از پیش زیر سوال برود و دروغین بودن ادعاهای آن‌ها آشکارتر شود.

خطیب جمعه بادرود تصریح کرد: از متولیان امر درخواست داریم که اقدامات قانونی خود نسبت به دولت فرانسه را با جدیت و مقتدرانه پیگیری کنند تا همه بدانند دوران توهین‌های غیرعقلانی به ارزش‌های متعالی انسان‌ها به سرآمده است.

تمام وجود حضرت زهرا از خداوند سرشار بود

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) اظهار داشت: وقتی صحبت از خانواده در میان است همه را شامل می‌شود و توجه به همسر در زندگی دینی ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که مردان نسبت به زنانشان باید بدانند آن‌ها موجب سکونت هستند و مرد می‌تواند در کنار او به آرامش برسد و ایمان آن کامل‌تر می‌شود.

وی افزود: تمام وجود حضرت زهرا(س) را خدا پر کرده بود و ما مفتخریم روز تولد ایشان را جشن بگیریم و انفاق کنیم و از توجه به سیمای معصومین جدا نشویم که این سفارشات از بیان مولود امروز است و فاطمه شخصیتی است که عطیه‌ای الهی برای شخص پیغمبر به شمار می‌رود و الگویی برای ذخیره الهی حضرت مهدی(عج) است و چه روز خوبی که ولادت حضرت امام خمینی هم در این روز قرار گرفته است.

امام جمعه اردستان گفت: وی ابراز داشت: زنان ما نیازی به شعار جعلی زن، زندگی و آزادی ندارند و کسانی که در این راه هستند و همچون غربی‌ها از زندگی فاصله گرفته‌اند و بویی از زندگی نبرده‌اند و گاهی با حیوانات زندگی می‌کنند و هیچ چیزی چون بی‌بند و باری در این شعار وجود ندارد و می‌خواهند جامعه را به این سمت سوق دهند تا زنان ما بویی از حجاب و عفاف نبرند.

دهشیری بیان کرد: مقام زن از دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر ترسیم شد و فاصله آنان با زنان غربی را بیان کردند و از اوضاع آن روز که مردم قم حماسه‌ای آفریدند مطالب زیبایی را بیان کردند و اعلام کرد انقلاب اسلامی صدای دوست و دشمن را خوب می شناسد و همین به هنگام‌ها است که نقشه دشمن را نقش بر آب می‌کند و مسئولان سخنان ایشان را کاربردی کنند.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: دشمن با انواع توطئه‌ها و تحریم‌ها بیکار ننشسته و با توهین‌های اخیر به رهبر انقلاب اسلامی سعی در برهم زدن تمرکز ایران دارد و تاریخ 26 دی هم روز فرار شاه از ایران بود که اعلام مرده بود خسته شده‌ایم و استراحت می‌کنیم و بر می‌گردیم که استخوان‌های آن هم بر نگشت.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 974550