goldcup
15 بهمن 1401 - 15:28

دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس در بین نوجوانان

کرج- مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه البرز گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل نوجوان است و ما با تنوع برنامه‌ها سعی در انتقال این فرهنگ داریم.

سعید اخلاقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بسیج دانش‌آموزی برنامه‌های متنوعی را برای ایام دهه فجر ویژه دانش‌آموزان تدارک دیده است که اردوی راهیان پیشرفت، پویش سلام ایران در بستر فضای مجازی، اجرای هم‌خوانی سرودهای انقلابی، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب پرده‌خوانی، سینما مدرسه، کلیپ و فتوکلیپ، برگزاری کارناوال شادی با مضامین انقلابی، اعتکاف دانش‌آموزی، یادواره شهدا و غبارروبی مزار شهدا، کرسی‌های آزاداندیشی، جشن‌های دهه فجر و روایت گویی از قهرمانان دفاع مقدس چند نمونه از این برنامه‌ها است.

اخلاقی ادامه داد: دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل نوجوان است و ما با تنوع برنامه‌ها سعی در انتقال این فرهنگ داریم.

این مسئول تصریح کرد: بحران هویتی یکی از مهم‌ترین مشکلات نسل نوجوان است و دهه فجر فرصت بسیار خوبی برای معرفی قهرمانان جبهه و جنگ به آن‌ها است تا هویت گمشده خود را از این اسطوره‌ها پیدا کنند.

وی افزود: باید دانش‌آموزان فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه خود قرار دهند زیرا این فرهنگ، کشور را در مقابل فتنه‌های زمان بیمه می‌کند.

اخلاقی در پایان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان گنجینه با ارزش کشور در عصر کنونی هستند که سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها بسیار مهم و اساسی است و ما باید فرهنگ دفاع مقدس با این نسل به آیندگان منتقل کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018588